вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 59

Сообраќајка на обиколница

obikolnica-soobr2

Последни вести

Во близина на селото Стајковци, на скопската обиколница, се случи сообраќајна несреќа. Патничко комбе марка „Ивеко“ се преврте на коловозната лента, пишува „Курир“.

Според очевидци, на возачот на комбето друг учесник во сообраќајот му излетал и му го пресекол патот, па комбето се превртело во обид да се избегне директен судир.

obikolnica-soobraklajka

Засега не се знае дали има повредени.

Најчитани вести