петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

Сообраќајка на патот Градско-Прилеп, има повредени

soobrakajka-aaa-640x385

Поврзани вести

Сообраќајна несреќа се случила утрово на патот Градско-Прилеп кај мотелот Дреново, потвдија за МИА од МВР.

– Сообраќајната несреќа ја пријавил случаен минувач. Се работи за патничко моторно возило кое излетало од патот. Повредени лица има, но засега не може да се дадат повеќе детали за случајот, информираат од МВР.

На местото на несреќата пристигнала брза помош и противпожарно возило, а увидот е во тек.

Најчитани вести