четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Сообраќајка на патот Прилеп-Битола, сообраќајот во прекин

soobrakajka-na-krov-640x296

Поврзани вести

Поради сообраќајна незгода кај месноста викана Лагово од 17:15 часот во прекин е сообраќајот на патниот правец Прилеп-Битола, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

На останатите државни патишта сообраќајот се одвива по влажни коловози, а магла со видливост до 50 метри има на патниот правец Лисец – Попова Шапка.

Поради штрајк на грчките земјоделци затворен за сообраќај и понатаму останува граничниот премин Евзони, а на останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Најчитани вести