петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 1

Сообраќајка на патот Велес-Градско, едно лице загина

Несреќата се случила меѓу товарно возизло „цитроен берлинго“ со скопски регистерски ознаки управувано од Б.К. (58) и сопатник Ш.Д. (55) и двајцата од Скопје, и камион „сканија“ со кумановски регистерски ознаки управувано од Р.И.(47)-село Черкези-кумановско.

сообраќајка

Последни вести

Едно лице загина во сообраќајна несреќа која вчера утрото околу 6.45 часот се случила на регионалниот пат Велес-Градско, кај селото Ногаевци.

Од полицијата информираат дека несреќата се случила меѓу товарно возизло „цитроен берлинго“ со скопски регистерски ознаки управувано од Б.К. (58) и сопатник Ш.Д. (55) и двајцата од Скопје, и камион „сканија“ со кумановски регистерски ознаки управувано од Р.И.(47)-село Черкези-кумановско.

-Возачот на „цитроенот“ и сопатникот се здобиле со тешки повреди и истите биле префрлени во ЈЗУ Општа болница Велес каде Б.К. починал, додека кај совозачот Ш.Д. се констатирани тешки повреди и е надвор од животна опасност.

Полицијата извршила увид на местото на настанот извршиле, а по наредба на  ЈО телото на починатиот е предадено за обдукција.

Најчитани вести