Крими хроника

Сообраќајка на Рекорд: Удрил во такси и избегал

Сообраќајка на Рекорд: Удрил во такси и избегал
Такси- возило настрада во сообраќајна незгода која утрово се случила во центарот на Скопје.

Очевидец посочува дека во 6 часот утрово поминувајќи на црвено на семафорот непосрено пред Рекорд, црвено „рено клио“ се обидело да претекне автобус на ЈСП, а притоа настрадало такси возилото.

Возачот на автомобилот Рено избегал од местото на несреќата, иако и на неговиот автомобл имало оштетувања. Како што посочува очевидецот му била оштетена десната гума на задниот дел од автомобилот.

soobrakajka-3

Фото: Ѕид на сообраќајниот срам