четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Сообраќајка на Тасос: Жена загина, момче од Србија се бори за живот

policija

Последни вести

Во сообраќајна несреќа која се случила на грчкиот остров Тасос рано утрово, тешко бил повреден еден државјанин на Србија, а загинало едно лице чиј идентитет се уште не е познат.

– Утрово, во раните утрински часови се случила тешка сообраќајна несреќа во која со сериозни поврди се здобил српскиот државјанин М.С. кој е хоспитализиран, изјвил генералниот конзул на Србија во Солун, Синиша Павиќ.

Како што информирал тој, во несреќата загинало женско лице чиј индентитет не е познат.

Тој додал дека е во постојан контакт со полициските органи, болницата и семејствот она повреденото лице чија состојба се следи, а постапката за идентификација на загинатото лице е во тек.

Најчитани вести