вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во сообраќајка потешко повреден велосипедист

teshko-povreden-velosipedist-udril-vo-avtomobil-pa-go-sobrale-so-motor

Поврзани вести

Во сообраќајка потешко повреден е 50-годишен велосипедист од Скопје.

Несреќата се случила во 17:50 часот на булеварот „Октомвриска револуција“, помеѓу велосипед и автомобил „Спарк“ со скопски регистарски таблички.

Повредениот велосипедист веднаш е префрлен во градската болница. Се уште не се откриваат детали за тоа како дошло до незгодата.

Најчитани вести