Крими хроника

Сообраќајка во Дебар Маало: Се судриле мерцедес и такси возило (ФОТО)

Сообраќајка во Дебар Маало: Се судриле мерцедес и такси возило (ФОТО)

Вчера околу полноќ се случила сообраќајна несреќа во скопско Дебар Маало.

Во несреќата учествувале такси возило и автомобил марка „мерцедес“.

taxi-soobrakajka

За среќа повредени нема, само материјална штета.