сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Сообраќајка во „Ѓорче Петров“, едно лице повредено

soobrakajka-aaa

Последни вести

Вчеравечер во Скопје на крстосница од ул.„Иван Цанкар“ и ул.„Ацо Шопов“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Форд“ со скопски регистарски ознаки управувано од триесет и едногодишниот скопјанец, З.Б. и патничко моторно возило „Голф“ исто така со скопски регистарски ознаки управувано од четириесет и четиригодишниот Б.З.

Во незгодата со тешка телесна повреда (фрактура на лева клучна коска) се здобил возачот на Фордот З.Б.

Најчитани вести