петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Сообраќајка во Кичево, Ленд Ровер искорна дрво

Сообраќајна несреќа во која за среќа причинета е само материјална штета се случила рано утрово околу 4:50 часот во Кичево.

дрво

Поврзани вести

Од полицијата за Курир велат дека 24-годишниот Ф.Г. од Албанија управувајќи „Ланд Ровер“ во кој имало уште двајца сопатници, изгубил контрола над возилото поради неприлагодена брзина и излетал од коловозот.

Автомобилот удрил во дрво кое се наоѓало на пешачката патека на булеварот „Ослободување“, кај кружниот тек.

Полициски екипи извршиле увид на местото на несреќата.

Најчитани вести