недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Сообраќајка во Кисела Вода, едно лице повредено

Според првичните информации возачот М.Б. управувајќи со автомобил „рено клио“ удрил во бетонски столб на крстосницата кај Цементара.

Сообраќајка во Киела Вода, едено лице повредено

Сообраќајка во Киела Вода, едено лице повредено

Последни вести

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која околу 12.40 часот се случила на булеварот „Борис Трајковски“, во Кисела Вода.

Според првичните информации возачот М.Б. управувајќи со автомобил „рено клио“ удрил во бетонски столб на крстосницата кај Цементара. Истиот со возило на Итна медициска помош е пренесен во Ургентниот центар, но засега нема информации за карактерот на повредите.

Полицијата е на местото на несреќата каде во тек е увидот.

soob-prvomajska1

ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срам

Најчитани вести