вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Сообраќајка во тунелот кај Катланово, едно лице повредено

Во несреќата учествувале две товарни возила и еден автомобил. Засега пријава има за едно повредено лице.

Тешка сообраќајка во тунелот кај Катланово, едно лице повредено

Тешка сообраќајка во тунелот кај Катланово, едно лице повредено

Последни вести

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која околу 13:50 часот се случила во тунелот кај Катланово.

Од МВР за „Курир“ велат дека во несреќата учествувале две товарни возила и еден автомобил. Засега пријава има за едно повредено лице.

Полицискиот увид е во тек, а сообраќајот е во прекин поради што создадена е голема колона на возила. Повеќе детали од полицијата ќе бидат познати по завршување на увидот.

kolona

ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срам

Најчитани вести