недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Почина еден од повредените во тешката сообраќајка кај Крушево

Почина еден од повредените во тешката сообраќајка кај Крушево

Почина еден од повредените во тешката сообраќајка кај Крушево

Поврзани вести

Почина еден од тешко повредените патници во страшната сообраќајна несреќа која се случи завчера на патот Прилрп-Крушево.

Се работи за триесет и деветгодишниот Марјан Трајкоски од Прилеп.

 

Тој по несреќата бил примен во болницата во Прилеп, од каде потоа бил пуштен на домашно лекување.

Дома му се слошило, па бил препратен на скопските клиники, каде докторите пробале се за да му го спасат животот, но за жал не успеале.

Семејството Трајкоски, најавува дека против лекарите и против ЈЗУ „Борка Талески“ – Прилеп ќе поднесе кривична пријава, како што велат, за лекарска негрижа.

Најчитани вести