петок, 26 мај 2017  |  Вести денес: 21

Сообраќајот без забрани, по наместа влажни коловози

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по наместа влажни коловози.

vlazni

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по наместа влажни коловози.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На  граничните  премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

Најчитани вести