вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 34

Сообраќајот без забрани, по влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно влажни коловози, слаб снег врне во Крива Паланка, Страцин, Делчево и Маврово, а во цела Македонија дува засилен северен ветер, информира „Македонија пат“.

сообраќај

Поврзани вести

Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.

„Македонија пат“ апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината  спрема условите на патот.

Најчитани вести