вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 36

Сообраќајот без забрани, слаб снег на планинските превои

sneg

Последни вести

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива без забрани по влажни коловози.

Автомото сојузот на Македонија информира дека на Стража, Маврово, Павлешенци, Пресека, Ѓавато, Буково и Крушево провејува слаб снег.

На патниот правец Велес – Гевгелија кај клучката Смоквица денеска од 8 до 14 часот има геодетско снимање од страна на ГЕИНГ за што е поставена соодветна сообраќајна сигнализација.

Надвор од градските средини интензитетот на сообраќајот е умерен, а на граничните премини нема подолги задржувања.

Најчитани вести