вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Сообраќајот без застои, наместа по влажни коловози

patista

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и застои по наместа влажни коловози.  Снег со слаб интензитет провејува на Попова Шапка и Ѓавато кој не се задржува на коловоз, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Најчитани вести