петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 17

Сообраќајот без застои

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и застои, по суви коловози на пониските места и по наместа влажни коловози на повисоките планински и осојничави места.

сообраќај

Поврзани вести

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е помала појава на одрони, особено на патните правци: Кочани -Мак. Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Најчитани вести