вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

Сообраќајот на патот Прилеп – Ресен, пренасочен преку Битола

Tabanovce_avtopat_0_0

Поврзани вести

Сообраќајот на магистралниот пат бр:А-3, Прилеп – Ресен, од 18:40 часот попладнево е пренасочен преку Битола.

Како што соопшти АМСМ, пренасочувањето е поради протест на месно население на местото „Баир“ во Битола.

Најчитани вести