четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Сообраќајот по на места влажни коловози

guzva-na-patistata-niz-makedonija

Поврзани вести

Сообраќајот на државните патишта во Македонија се одвива без забрани, на места по влажни коловози.

Се препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.

Како што информира АМСМ, посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Гостивар – крак Маврово – Стража, Демир Капија – Удово, Виница – Берово, Кочани-Делчево и Ресен – Буково каде е можна почеста појава на одрони.

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

 

Најчитани вести