среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 44

Сообраќајот по наместа влажни коловози

Сообраќајот на патиштата во Македонија се одвива по наместа влажни коловози, информираат утрово од АМСМ.

132593697

Поврзани вести

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е почеста појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Најчитани вести