вторник, 30 мај 2017  |  Вести денес: 31

Сообраќајот се одвива без забрани

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација.

сообраќај

Последни вести

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно без забрани и застои, по претежно суви коловози, освен на повисоките и осојничавите места.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Гостивар – крак Маврово – Стража, Демир Капија – Удово и Виница – Берово, каде е можна почеста појава на одрони.

 

Најчитани вести