понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 1

Сообраќајот се одвива без забрани

состојба

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по наместа влажни коловози. Пренасочување на сообраќајот има пред населеното место Војшанци, соопшти АМСМ.

На регионалниот пат Р-2137 пред населено место Војшанци, поради деформации на мостот, за возила со вкупна маса над пет тона, сообраќајот ќе се пренасочува преку мост на река Вардар. (Демир Капија – Корешница – Војшанци).

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Гостивар – крак Маврово – Стража, Демир Капија – Удово, Виница – Берово, Кочани-Делчево и Ресен – Буково каде е можна почеста појава на одрони.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Најчитани вести