понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Сообраќајот се одвива без забрани и застои

patista

Поврзани вести

Сообраќајот на речиси сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани и застои, по влажни коловози.

На патниот правец Радовиш – Конче има свлечиште, поради што сообраќајот се одвива по една коловозна лента. На овој патен правец е воведена забрана за движење на тешки товарни возила.

Исто така на патниот правец Кратово – Пробиштип, на излезот на  Кратово, воведена е забраната за тoварни возила и автобуси додека патничките возила се пропуштаат наизменично.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести