четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 0

Сообраќајот се одвива без забрани, наместа влажни коловози

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по наместа влажни коловози.

коловози

Поврзани вести

Од Автомото сојузот на Македонија препорачуваат внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно низ клисурите, каде постои можност за појава на одрони кои наместа може да го попречат движењето на возачите.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

Најчитани вести