вторник, 28 март 2017  |  Вести денес: 0

Сообраќајот се одвива без забрани, по влажни коловози

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по влажни коловози.

vlazni

Поврзани вести

Сообраќајот на сите  државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по влажни коловози.

На регионалниот пат Р-2137 пред населено место Војшанци, поради деформации на мостот (за возила со вкупна маса над 5 тона) сообраќајот се пренасочува преку мост на река Вардар, врска А1 со Р-2137(Демир Капија – Корешница – Војшанци.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Гостивар – крак Маврово – Стража, Демир Капија – Удово, Виница – Берово, Кочани-Делчево и Ресен – Буково каде е можна почеста појава на одрони.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините

Најчитани вести