среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Сообраќајот се одвива без застои

Интензитетот на сообраќајот надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сообраќајот се одвива без застои

Сообраќајот се одвива без застои

Поврзани вести

Сообраќајот на сите патишта низ државата се одвива без забрани и застои, по претежно суви коловози, освен на осојничавите места, информира Авто мото сојузот на Македонија.

Интензитетот на сообраќајот надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Најчитани вести