вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сообраќајот се одвива нормално и без застои

patista

Последни вести

Сообраќајот на сите останати државни патишта во Македонија се одвива без забрани и застои, по суви коловози.

На патниот правец Кратово – Пробиштип, на околу 100 метри за излез од Кратово, има забрана за тoварни возила и автобуси, додека сообраќајот за патнички моторни возила се одвива наизменично.

На патниот правец Радовиш – Конче има свлечиште, поради што сообраќајот се одвива по една коловозна лента. На овој патен правец е воведена забрана за движење на тешки товарни возила.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести