четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сообраќајот се одвива нормално по суви коловози

patista

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози.

На регионалниот пат Пробиштип-Кратово поради појава на свлечиште, на влез во Кратово, воведена е забрана за движење на автобуси и товарни возила со тежина над 7,5 тони.

На патниот правец Радовиш – Конче има свлечиште, поради што сообраќајот се одвива по една коловозна лента и е воведена забрана за движење на тешки товарни возила.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести