петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 53

Сообраќајот се одвива тековно по влажни коловози

patista

Поврзани вести

Од Автомотосојузот на Македонија соопштија дека сообраќајот на сите државни патишта во земјава се одвива нормално, без забрани, по влажни коловози.

На регионалниот пат Р-2137 пред населено место Војшанци, поради деформации на мостот (за возила со вкупна маса над пет тона) сообраќајот се пренасочува преку мост на река Вардар, врска А1 со Р-2137 (Демир Капија – Корешница – Војшанци).

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Најчитани вести