вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Сообраќајот во земјава се одвива нормално

Поврзани вести

Сообраќајот на речиси сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по претежно суви коловози.

На патoт Пробиштип – Кратово поради појава на свлечиште, на влез во Кратово, воведена е забрана за движење на автобуси и товарни возила со тежина над 7,5 тони.

На патот Радовиш – Конче има свлечиште, поради што сообраќајот се одвива по една коловозна лента, за што е поставена соодветна сообраќајна сигнализација. На овој патен правец е воведена забрана за движење на тешки товарни возила.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести