недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Сообраќајот во земјава се одвива нормално

Поврзани вести

Сообраќајот на речиси сите патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози.

На регионалниот пат Пробиштип – Кратово на влез во Кратово, воведена е забрана за движење на автобуси и товарни моторни возила со тежина над 7,5 тони.

На патниот правец Радовиш – Конче сообраќајот се одвива по една коловозна лента и е воведена забрана за движење на тешки товарни возила.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести