среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Сообраќајка кај Гостивар, еден тешко повреден

Според првичните сознанија на СВР Тетово, во несреќата учествувале камион „мерцедес“ со тетовски регистерски ознаки, кое го управувал Џ.К. (48) и „шкода-фелиција“ управувана од Ѓ.П. (41) од Скопје.

soo

Последни вести

Утрово се случила сообраќајна несреќа на магистралата Гостивар-Кичево, во близина на „Здуњски мост“, во неа тешко повреден е скопјанецот Ѓ.П (41), .

Во тек е увид, а сообраќајот на оваа релација во обата правци е во прекин речиси два часа.

Според првичните сознанија на СВР Тетово, во несреќата учествувале камион „мерцедес“ со тетовски регистерски ознаки, кое го управувал Џ.К. (48) и „шкода-фелиција“ управувана од Ѓ.П. (41) од Скопје.

Во директниот судир, автомобилот бил многу оштетен, па повредениот бил изваден со интервенција на пожарникари. По укажаната медицинска помош во Гостиварската општа болница, како итен случај е пренесен на Скопските клиники.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести