петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Сообраќајка кај Прилеп, еден тешко повреден

soobrakajka1

Последни вести

Едно лице е потешко, а едно полесно повредено во сообраќајка што се случи попладнево на излезот од Прилеп, на патот за Македонски Брод, кај новите градски гробишта.

Несреќата се случила во 17 часот и 20 минути откако се судриле две патнички возила, „опел“ и „алфа ромео“ со прилепски регистрации. Во двете возила имало петмина патници меѓу кои и едно дете.

Повредените се префрлени во прилепската градска болница и се надвор од животна опасност.

Засега не се знаат причините за сообраќајната незгода. Увид направија јавниот обвинител и полицијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести