вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Сообраќајка кај студентскиот „Гоце Делчев“, четворица повредени

„Возачот и соптаникот од едното и другото возило се пожалиле на повреда и се пренесени во Ургентниот центар.Се уште немаме информација за степенот на повредите,“ информираат од МВР.

soobrakajka

Поврзани вести

Фото: telegraf.mk

На крстосницата кај студентскиот дом „Гоце Делчев“ утринава во 9.15 часот се случи сообраќајна несреќа. Се судрија Пежо 208 и Голф, а покрај материјалната штета патниците во возилата се пожалиле на повреда.

„Возачот и соптаникот од едното и другото возило се пожалиле на повреда и се пренесени во Ургентниот центар.Се уште немаме информација за степенот на повредите,“ информираат од МВР.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести