недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Сообраќајка на булеварот Борис Трајковски, двајца потешко повредени

soobrakajka_20131010104159

Последни вести

Две лица се пресени во Ургентниот центар по сообраќајна несреќа која доцна попладнево се случила на булеварот Борис Трајковски во Скопје.

Во Ургентниот центар биле примени М.Б. и Д.М., но засега нема информации за карактерот на нивните повреди.

Очевидци за порталот „Курир“ велат дека автомобил „ауди“ излетал од патот, по што удрил во бандера.

Полицијата врши увид на местото на несреќата.

Најчитани вести