Македонија

Сообраќајка на Партизанска, две лица повредени

Сообраќајка на Партизанска, две лица повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на булеварот Партизански одреди во близина на поликиниката Букурешт.
Според првичните информации на порталот Курир, во сообраќајката учествувале два автомобили, „Форд Фокус“ и „Ланчија“, од кои едното е такси возило.

Во инцидентот повредени се двајцата возачи, од кои едниот е со полесни повреди, додека на другиот му се вршат лекарски прегледи.

Причините за несреќата за сега се непознати.