вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Сообраќајка на Партизанска, две лица повредени

soobrakajka

Поврзани вести

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на булеварот Партизански одреди во близина на поликиниката Букурешт.
Според првичните информации на порталот Курир, во сообраќајката учествувале два автомобили, „Форд Фокус“ и „Ланчија“, од кои едното е такси возило.

Во инцидентот повредени се двајцата возачи, од кои едниот е со полесни повреди, додека на другиот му се вршат лекарски прегледи.

Причините за несреќата за сега се непознати.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести