сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Сообраќајка на „Партизанска“, повреден мотоциклист

sudar-500

Поврзани вести

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која попладнево се случи на булеварот „Партизански Одреди“.

Според информациите до кои дојде Курир, во несреќата учествувале мотоцикл со скопски регистерски таблички и „Цитроен“ со струмички ознаки.

По судирот повредениот возач на мотоциклот бил пренесен во Градската болница „8. Септември“. Полицискиот увид е во тек.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести