четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Сообраќајка на Партизанска, три лица повредени

partizanska

Поврзани вести

фото Нова Македонија (Дарко Андоновски)

Три лица се повредени при судир на „шевролет спарк“ и „фиат пунто“ денеска околу 9,30 часот на крстосницата помеѓу булевар Партизански одреди и булевар Октомвриска револуциј, објави Нова Македонија.

Повредените се хоспитализирани од страна на три екипи на брзата помош, и според очевидците се вон животна опасност.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести