среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Сообраќајка на патот Маврово-Дебар, тешко повредена патничка

soobrakajka2

Поврзани вести

Сообраќајна несреќа на регионалниот пат Маврово-Дебар се случила утринава во 11 часот. Несреќата се случила кај бензинската пумпа на Макпетрол кај Св. Јован Бигорски меѓу опел зафира со турски регистерски таблички управува од А. О (1965) и рено со гостиварски регистерски таблички управувано од З.Е (1954) од Врапчиште.

Во сударот потешко е повредена сопатничка во автомобилот рено Р.Е (1957) која по укажаната помош во гостиварската болница, пренесена е на лекување во Скопје.

Со тешки телесни повреди се здобиле и возачот на опел зафирата како и двајца други патници кои се наоѓале во возилото.

Тројцата се згрижени на лекување во гостиварската болница, каде што денеска треба да бидат и пуштени.

На местото е извршен увид од Јавен обвинител.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести