четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сообраќајка на Стража: „Ауди“ излета од патот, шест млади повредени

Во тешка сообраќајка на превојот Стража шест лица се здобија со повреди, едно девојче задржано во болница.

soobrakajka

Поврзани вести

Шест лица се повредени откако возачот изгубил контрола над автомобилот и излетал од патот.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи синоќа околу 22 часот се случила сообраќајна незгода на превојот Стража на магистралниот пат Кичево-Гостивар.

Полицијата соопшти дека 21-годишниот Б.Л. од Скопје изгубил контрола над автомобилот „ауди“ и заедно со петте сопатници излетал од патот и се запалиле.

Четири девојки и две момчиња се повредени во тешка сообраќајна несреќа која вчера околу 22 часот се случила на магистралиот пат Кичево-Гостивар во близина на Стража.

Во несреќата со повреди се здобиле девојките А.В., 20-годишната  Л.А. и три години постарата С.С. , сите од Скопје, кои заедно со возачот поради тешките повреди од медицинскиот центар во Кичево се пренесени во Ургентниот центар во Скопје. По укажаната лекарска помош сите се пуштени на домашно лекување освен 20-годишната Л.А. која е задржана на понатамошно лекување.

Во сообраќајната несреќа полесно повредени се 22-годишниот скопјанец Д.Д. и 16-годишната Б.М. од Португалија, кои се пренесени во охридската болница „Св. Еразмо“.

Полицијата извршила увид на местото на несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести