Македонија,Крими хроника

ФОТО: Сообраќајка во Центар, едно лице повредено

ФОТО: Сообраќајка во Центар, едно лице повредено

Два автомобила се судрија попладнево во непосредна близина на Градска болница, по што едно лице е повредено.

Во судирот, кој што се случил околу 13,30 часот,учествувале Лада Самара, упраувано од М.А. (1995) и Пежо управувано од С.С. (1960).  и двете со скопски таблички.

Повеќе детали полицијата најави за подоцна.