петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Сообраќајка во Центар, повреден маж

soob-centar-500 (1)

Последни вести

Сообраќајна несреќа меѓу две возила во која едно лице е повредено, се случила утринава во Центар, на раскрсницата со улиците „Димитрија Чуповски“ и „Даме Груевски“.

Во несреќата учествувале БМВ и Рено, двете возила со скопски регистерки таблички. Со полесни повреди се здобил возачот на Реното, 56-годишниот С.С. кој е пренесен во ГОБ „Наум Охридски“.

soob-centar2-500 3

Полицијата на местото на несреќата извршила увид.

Фото: Курир

Најчитани вести