четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сообраќајка во Кавадарци, еден починат

soobrakajka-trkalo-540x320

Последни вести

Утрово околу 7:45 часот на регионалниот пат Кавадарци – с. Дреново кај местото Лазов мост се случила сообраќајна несреќа меѓу „Шкода“ и „Ауди А6“.

На повредите им подлегнал Бранко Д.(62) од Кавадарци.

Тој ја управувал „шкодата“ со кавадаречки регистарски ознаки, а другото возило „ауди А-6” со прилепски регистарски ознаки го управувал З.К.

Бранко Д. бил пренесен во Ургентен центар Скопје каде им подлегнал на повредите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести