недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сообраќајка во Кисела Вода: Четири лица на Ургентен

Два автомобили се судрија денеска кај Кисела Вода, четири лица се здобија со повреди.

soobrakajka

Поврзани вести

Четири лица завршија на Ургентен  откако се здобиле со повреди во сообраќајка која се случила утринава во Кисела Вода.

Според првичните информации од скопската полиција, утринава, околу 8.45 часот, се случила сообраќајна незгода на булеварот „Борис Трајковски“ во Кисела Вода, пред бензинската пумпа на „Лукоил“.

До несреќата дошло кога директно се судриле два автомобила со скопски регистарски таблички,  „Тојота“ и „Шевролет Калос“. Во несреќата со повреди се здобиле возачот на „тојота“-та и уште три лица кои се возеле во „шевролет“-от. Сите се пренесени на Ургентниот центар во Скопје.

Од полицијата соопштија дека во моментов се врши увид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести