сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сообраќајка во Лисиче

4ba2e9c11522067a8997529637c372f6_L_thumb_medium500_355

Последни вести

Синоќа во скопската населба Лисиче, нешто по 20 часот се случи тешка сообраќајна несреќа во која едно возило се превртело.

Од ударот превртениот автомобил удрил во бетонска ограда на една од куќите на местото, а околу двете возила имало крвави траги што укажува дека има и повредени во оваа сообраќајка на улицата Ѓорѓе Андреевиќ Кун.

Полицијата врши увид на местото на сообраќајката.

Засега нема конкретни податоци за повредените во оваа втора страотна сообраќајка во изминатите 24 часа во Аеродром.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести