Македонија

Сообраќајот без забрани, на границите без подолги чекања

Сообраќајот без забрани, на границите без подолги чекања

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива без забрани, по суви коловози.

Според информацијата од Авто мото сојузот на Македонија, надвор од градските средини сообраќајот е зголемен, а на граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.