сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сообраќајот без забрани, на границите без подолги чекања

trafficjam

Поврзани вести

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива без забрани, по суви коловози.

Според информацијата од Авто мото сојузот на Македонија, надвор од градските средини сообраќајот е зголемен, а на граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести