Македонија

Сообраќајот на патниот правец Скопје-Велес нормализиран

Сообраќајот на патниот правец Скопје-Велес нормализиран

Сообраќајот на патниот правец Скопје – Велес, кој поради одрон се одвиваше по една коловозна лента, е нормализиран за секаков вид на возила, информира Авто мото сојузот на Македонија.

На останатите државни патишта сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.