сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сообраќајот на патниот правец Скопје-Велес нормализиран

patot500

Последни вести

Сообраќајот на патниот правец Скопје – Велес, кој поради одрон се одвиваше по една коловозна лента, е нормализиран за секаков вид на возила, информира Авто мото сојузот на Македонија.

На останатите државни патишта сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

Најчитани вести