вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сообраќајот на патот Катланово – Велес по една лента

odron_2_mia

Последни вести

На патниот правец Скопје – Велес одронот е очистен и сообраќајот е нормализиран.

На местото на одронот сообраќајот (од превентивни причини) ќе се одвива по една коловозна лента во должина од 500 м, за што е поставена соодветна сообраќајна и светлосна сигнализација.

 

Најчитани вести