петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Сообраќајот од патниот правец Подмоље-Радожда пренасочен на магистралниот пат за Ќафасан

avtopat

Последни вести

Поради изведување градежен зафат на патот Р1 208, Подмоље – Струга – Радожда (Стар пат), од 8 до 16 часот сообраќајот ќе биде пренасочен по магистралниот пат А2, Подмоље – Ќафасан.

Авто мото сојузот на Македонија упати апел до возачите за почитување на сообраќајната сигнализација.

Сообраќајот на сите останати државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, каде е можна појава на одрони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести